Wydarzenia

II Konferencja Międzynarodowy Dzień Plecaka – 15.10.2019

May 29, 2022

Konferencja miała charakter otwarty, uczestniczyło w niej około 400 dorosłych oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w tym wielu znamienitych gości działających na rzecz dzieci, m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursynów, przedstawiciele Kulczyk Foundation, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Kapituły Orderu Uśmiechu, Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, a także reprezentanci zagranicznych placówek dyplomatycznych w Polsce. Międzynarodowy Dzień Plecaka to inicjatywa, która pozwala uczniom włączyć się w obchody Międzynarodowego Święta Backpack Day. Akcja polega na edukacji wielokulturowej, tolerancji, przeciwdziałaniu wykluczeniom, kształtowaniu zrozumienia i poszanowania dla innych narodowości i religii. Główne tematy konferencji: Dziecko we współczesnym świecie. O edukacji dzieci. O adaptacji dzieci. Porównanie edukacji w różnych krajach. O różnorodności edukacji.

czutaj dalej

Dni Ursynowa 2019 – nie mogło nas zabraknąć! – 08.06.2019

May 28, 2022

Aktywnie uczestniczyliśmy w święcie naszej dzielnicy. Wspólnie z Fundacją Flying Bag przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Ursynowa. Najmłodsi goście byli zachwyceni warsztatami ekologiczno-plastycznymi. Latawiec z rolek z papieru toaletowego? Z nami nie ma rzeczy niemożliwych! Zadbaliśmy także o obowiązkowe malowanie buziek i kolorowanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również quizy: geograficzny z ciekawostkami o plecakach z całego świata oraz wiedzy o Ursynowie. Wśród śmiałków, którzy odważyli się stawić czoła niełatwym pytaniom, był m.in. Burmistrz Robert Kempa. Gratulujemy wiedzy! Do zobaczenia za rok!

czutaj dalej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z dzielnicy Ursynów

May 28, 2022

Za nami czas pełen radosnych chwil, spędzony razem z kreatywnymi, młodymi artystami i sportowcami z Ursynowa. Mimo trudności jakie przyniosła ze sobą pandemia Covid 19 z powodzeniem przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami. Bardzo ważne było bezpieczeństwo wszystkich uczestników, dlatego zdecydowaliśmy się na nową dla nas formę -online. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu- we wtorki plastyczne, w czwartki ruchowe. Wyposażyliśmy uczestników w pakiety z materiałami plastycznymi i sprzętem potrzebnym na zajęcia ruchowe. Zadbaliśmy, żeby nasze zajęcia były ciekawe, efektywne, przemyślane i atrakcyjnie przeprowadzone. Dzięki temu udało nam się aktywizować odbiorców wielozmysłowo i w wielu wymiarach: społecznym, emocjonalnym, twórczym i ruchowym. Zajęcia finansowane ze środków Dzielnicy Ursynów

czutaj dalej

VII Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny – 08.09.2019

May 28, 2022

Na początku września wspólnie z Fundacją Flying Bag uczestniczyliśmy w Warszawskim Kalejdoskopie Edukacyjnym organizowanym przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. Edukacji oraz Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Mimo deszczu odwiedziło nas sporo gości, było dużo śmiechu i zabawy. Malowanie buziek cieszyło się dużym zainteresowanie, znaleźli się również chętni do zrobienia eko-latawców czy udziału w quizie wiedzy o Warszawie. Odwiedziła nasze stoisko Pani Wiceprezydent Renata Kaznowska, mieliśmy szansę porozmawiać z nią o edukacji. Wszyscy odwiedzający obdarowani zostali pysznymi, zdrowymi jabłuszkami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapraszamy w przyszłym roku

czutaj dalej

Odczarowujemy Hospicjum – już po raz ósmy! – 15.06.2019

May 24, 2022

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w VIII Pikniku “Odczarowanie Hospicjum”, organizowanym przez Fundację Hospicjum Onkologiczne na Ursynowie. To bardzo ważna akcja, która zwiększa świadomość społeczną, pokazuje, że hospicja mogą kojarzyć się także z radością i pięknymi chwilami. Sam Piknik to wspaniała okazja do tego, aby pomagać i jednocześnie spędzić miło czas całymi rodzinami. Rokrocznie cały dochód z pikniku jest przeznaczany na wsparcie działania placówki. Nasza Fundacja przygotowała wiele atrakcji, m.in. malowanie buziek, kolorowanki, quizy, warsztaty manualno-ekologiczne, słodkie nagrody i dyplomy. Długo jeszcze będziemy wspominać wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. I na pewno wrócimy tu za rok!

czutaj dalej

Relacja z zajęć 28 listopada 2018 r. w ramach projektu Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła realizowanego pod nazwą: Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi

Mar 3, 2020

Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi*.Z treści samego projektu wynika, że jest to cykl rodzinnych zajęć ruchowych, z wykorzystaniem elementów tanecznych oraz sportowych,  tj. bieganie, skakanie, stretching, relaks) i poprawiających sprawność oraz koordynację ruchową dla dzieci niepełnosprawnych, uczniów klas specjalnych ze szkoły SP 330, z innych szkół oraz dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do innych specjalistycznych placówek, będących mieszkańcami Ursynowa oraz ich rodziców/członków rodzin, mających na celu wsparcie tychże rodzin, atrakcyjne spędzanie przez nich czasu oraz pogłębienie relacji między rodzicami a dziećmi.

czutaj dalej

Gra Naukowa Foldit – programowanie z klocków (puzzle covid-19) i w kodzie w zakresie biologii oraz zajęcia z grafiki komputerowej GIMP

Mar 3, 2020

Dzięki wsparciu finansowemu z UBS, w ramach programu “wESpół wspieramy ekonomię społeczną”, we współpracy z BORIS, w partnerstwie z MCPS, przeprowadziliśmy zajęcia z grafiki komputerowej i programowania dla dzieci z Dzielnicy Ursynów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

czutaj dalej

Ursynów Gra dla Kornela

Mar 3, 2020

Pod koniec 2020 roku dowiedzieliśmy się o bardzo ciężkiej chorobie Kornela, 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowej Nr 340 w Warszawie i potrzebnej pomocy. Po raz drugi uruchomiliśmy naszą pomocową, facebookową stronę, pod hasłem: Ursynów gra dla Kornela i dołączyliśmy do współpracy przy organizacji wydarzeń dla ratowania chłopca. W dniu 7 stycznia 2021 r. na terenie SP Nr 340 w Warszawie odbyła się zbiórka krwi połączona z propagowaniem bycia dawcą szpiku (DKMS) – ponieważ zarówno krew, jak i znalezienie genetycznego bliźniaka ma w przypadku Kornela kolosalne znaczenie.

czutaj dalej

Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła - wszystkie prawa zastrzeżone.