Akcja z ekologią w tle z BNP Paribas Bank Polska

Nasze fundacyjne działania to nie tylko projektowe prowadzenie zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych – często zadajemy sobie pytanie, co jeszcze można zrobić, w jakim kierunku pójść… Zdarza się, że działamy ad hoc, gdy nie ma czasu na zastanawianie się – są to najczęściej akcje charytatywne, gdy dowiadujemy się, że w naszym otoczeniu jest ktoś, kto bardzo potrzebuje pomocy i to szybko. Wówczas się nie wahamy, zaczynamy działać. Ale dzisiaj nie o tym chcemy pisać.

Są i takie przedsięwzięcia, które oddziałują bezpośrednio na naszych podopiecznych a pośrednio również na całe lokalne otoczenie. Takim przykładem jest listopadowa akcja eko i zagospodarowanie ogródka fundacji, by cieszyć oko każdej osoby przechodzącej obok naszej fundacji.

Jak to się zaczęło?
W II połowie 2022 roku wspólnie z BNP Paribas Bank Polska zastanawialiśmy się nad możliwością przeprowadzenia akcji edukacyjnej o ekologii, zasadach segregacji śmieci. Ważnym wydarzeniem w ramach tej akcji była aranżacja fundacyjnego ogródka, zakup roślin i wspólne ich posadzenie, według razem wypracowanej i przyjętej wcześniej koncepcji. Było także zbudowanie „czegoś z niczego” oraz superquiz.

Co nam dała ta akcja?
Baaaardzo dużo. Przede wszystkim ogromne zaangażowanie każdej ze stron, wspaniałą współpracę, wiedzę – bo w ramach akcji mieliśmy okazję wziąć udział w quizie przygotowanym przez niesamowitą kadrę BNP Paribas Bank Polska nt. ekologii, zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Pytania naprawdę nie były łatwe!
Zbudowaliśmy także niesamowitą ekorzeźbę – kolorowy zamek, który stanął w naszym nowym ogródku.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, byli z nami liczni wolontariusze, podopieczni z całymi rodzinami, w tym nasi Przyjaciele – uchodźcy wojenni z Ukrainy – było pracowicie, ale bardzo sympatycznie.

Od akcji minęło już parę miesięcy. Dzisiaj wiemy, że uczestnicy wciąż wspominają ciepło to wydarzenie, że było ono bardzo potrzebne. A sam ogródek? Jest! Wszystkie rośliny się przyjęły 🙂 Czekamy na wiosnę i pierwsze kwitnienie.

Dziękujemy BNP Paribas Bank Polska za wsparcie, wspaniałą współpracę i niezapomniane wrażenia ❤️ ❤️❤️

Skip to content