Gra Naukowa Foldit – programowanie z klocków (puzzle covid-19) i w kodzie w zakresie biologii oraz zajęcia z grafiki komputerowej GIMP

Dzięki wsparciu finansowemu z UBS, w ramach programu “wESpół wspieramy ekonomię społeczną”, we współpracy z BORIS, w partnerstwie z MCPS, przeprowadziliśmy zajęcia z grafiki komputerowej i programowania dla dzieci z Dzielnicy Ursynów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nabyli praktyczną wiedzę i umiejętności, nauczyli się podstaw obsługi programu GIMP – darmowej aplikacji, którą z powodzeniem można wykorzystywać zarówno do tworzenia grafik szkolnych, na potrzeby internetu, jak i do zaawansowanej, amatorskiej obróbki fotografii.
Druga grupa zajęć obejmowała tajniki programowania – młodzi badacze poprzez udział w naukowej grze komputerowej FOLDIT poznali zasady gry i “rozpracowywali” wirusa, ucząc się jednocześnie wyglądu oraz struktury białek. Gra miała też szczególne znaczenie dla nauki w panującym okresie pandemii, gdyż odbywała się na żywo, a stosowane przez uczestników sposoby rozwiązania poszczególnych rund gry służyły celom naukowym – wiedza ta w założeniu naukowców miała przybliżać do opracowania skutecznego leku na COVID-19. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia okazały się pomocne w realizacji tego celu.

Skip to content