„MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie”

#NGO#Santander#edukacja#cyberbezpieczeństwo#Policja#DzielnicaUrsynów#Polska

W minionym roku przeprowadziliśmy ogólnopolską akcję edukacyjną pod nazwą: „MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie” w ramach programu „Haki na cyberataki”, realizowanego przez Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Chcieliśmy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży (ale nie tylko) na zasady bezpieczeństwa internetowego podczas e-bankowania, aktualne zagrożenia związane z dokonywaniem e-płatności, zakupami w sieci itp.

Naszą akcję skierowaliśmy do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Uczyliśmy przez zabawę – bo przecież świat bankowości elektronicznej wcale nie musi być nudny!!! Przygotowaliśmy quizy, zagadki, ciekawe historie kryminalne zamknięte w edukacyjnych Escape Roomach udostępnionych online! Ich przejście pozwalało wziąć udział w ogólnopolskim konkursie – nagrodami głównymi były: elektryczna hulajnoga, telefon komórkowy i bezprzewodowe słuchawki, mieliśmy także nagrody pocieszenia, czyli uciekające budziki 🙂
Naszymi zwycięzcami byli mieszkańcy różnych miast w Polsce – między innymi z Gdańska, Wałbrzycha, Poznania, Warszawy, Krakowa, a także młodzież z Ukrainy, przebywająca aktualnie w Polsce.

Przewidywaliśmy, że w projekcie weźmie udział 150.000 beneficjentów, w rzeczywistości było to ponad dwukrotnie więcej – 357.500 osób!

Projekt realizowany był we współpracy z polską #Policja, pod patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego #Warszawa. Cele i założenia projektu zostały osiągnięte, a działania przewidziane w projekcie zostały w pełni zrealizowane.

#cyber#profilaktyka#bankowośćonline#epłatności#zagrożenia

Skip to content