Ursynów gra dla Julka Wróbla 1.03.2020

Prawie 2500 uczestników, gości, sąsiadów z Ursynowa o wielkich sercach, ogromne zaangażowanie ponad 30 placówek edukacyjnych, około 200 wolontariuszy, zebrane wspólnymi siłami ponad 124 tys. zł w 4 godziny (!), do tego super pogoda, moc atrakcji, koncerty artystów, dzieci i młodzieży, kiermasz, licytacja, warsztaty, bieg na orientację, koniki i wiele, wiele innych – to wszystko wydarzyło się całkiem niedawno w Szkole Podstawowej nr 340 na Ursynowie🙂

Ale może od początku… W minioną niedzielę, 1 marca 2020 r. mieliśmy okazję współorganizować ursynowskie wydarzenie – koncert charytatywny „Ursynów gra dla Julka Wróbla”. Kim jest Julek? Julek Wróbel jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego i zapalonym młodym piłkarzem. W listopadzie ubiegłego roku specjalistyczne badania przyniosły dramatyczną diagnozę – nieoperacyjny guz mózgu. Największe szanse na poprawę stanu zdrowia chłopca daje bardzo kosztowne, zindywidualizowane leczenie za granicą, które przekracza możliwości finansowe rodziców, dlatego też z pomocą ruszyła społeczność Ursynowa. Kiedy padło hasło „… na Ursynowie jest ciężko chory chłopiec, który potrzebuje pomocy” to wystarczyło, żeby otworzyły się ludzkie serca.

Zaczęło się od Pani Naczelnik Wydziału Edukacji dla Dzielnicy Ursynów, która poprosiła o pomoc Dyrektorów placówek edukacyjnych. Na apel odpowiedziała między innymi Dyrektor SP 340 Pani Małgorzata Antonowicz, która podjęła wyzwanie zorganizowania wydarzenia. Do współpracy zaprosiła naszą Fundację – bez wahania przystąpiliśmy do działania i współrealizacji akcji charytatywnej na rzecz 9 letniego Julka Wróbla. Był to dla nas bardzo intensywny czas, w dwa miesiące przygotowaliśmy wydarzenie, które w efekcie okazało się bardzo dużym i bogatym programowo przedsięwzięciem. W akcję właczyło się wielu darczyńców, którzy podarowali fantastyczne, często unikatowe przedmioty zarówno na licytację, jak i na kiermasz różności.

Nasza akcja pokazała, że Ursynów potrafi się zjednoczyć w szczytnym celu, a nasza społeczność jest wyjątkowa! Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja.

Skip to content