Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi

Relacja z zajęć, które odbyły się w dniu 28 listopada 2018 r. w ramach projektu Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła realizowanego pod nazwą: Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

Tych, którzy się wahają lub tych, którzy są nieprzekonani albo jeszcze nie słyszeli o inicjatywie – zachęcamy do lektury poniższej informacji. Należy dodać, ze zajęcia są BEZPŁATNE.

Z treści samego projektu wynika, że jest to cykl rodzinnych zajęć ruchowych, z wykorzystaniem elementów tanecznych oraz sportowych,  tj. bieganie, skakanie, stretching, relaks) i poprawiających sprawność oraz koordynację ruchową dla dzieci niepełnosprawnych, uczniów klas specjalnych ze szkoły SP 330, z innych szkół oraz dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do innych specjalistycznych placówek, będących mieszkańcami Ursynowa oraz ich rodziców/członków rodzin, mających na celu wsparcie tychże rodzin, atrakcyjne spędzanie przez nich czasu oraz pogłębienie relacji między rodzicami a dziećmi.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 330 od godziny 17.00.

Tyle teorii – a jak zajęcia wyglądają w praktyce?

Zajęcia prowadzi Pani Kinga – nauczycielka świetlicy specjalnej w SP330. Jest to bardzo sympatyczna, kontaktowa i ciepła pani, która nie tylko pracuje z pasją, ale też posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć, także taneczno-ruchowych z dziećmi niepełnosprawnymi, poparte wieloma certyfikatami i zaświadczeniami, potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe.

W trakcie zajęć pomaga wszystkim uczestniczącym dzieciom w ćwiczeniach, tempo i rodzaj ćwiczeń na bieżąco koryguje i dostosowuje do możliwości dzieci ćwiczących. Atmosfera zajęć jest bardzo przyjazna, wesoła, wszyscy są uśmiechnięci, pomimo wkładanego wysiłku. Pani Kinga tak prowadzi zajęcia, że każde dziecko wkłada maksimum wysiłku nie dlatego, że musi, ale dlatego że chce. Jedna z uczestniczek zajęć powiedziała na zakończenie, że bardzo lubi te zajęcia i już nie może się doczekać następnych. Dzieci uczestniczące posiadają różne dysfunkcje i w różnym stopniu, to jednak nie przeszkadza w sprawnym prowadzeniu zajęć. Rodzice uczestniczący także wychodzili uśmiechnięci i zrelaksowani, choć trochę zmęczeni, gdyż wszyscy – bez wyjątku i taryfy ulgowej – ćwiczą. Jest to jednak świetny sposób na integrację i redukcję stresu, czy chwilę oddechu od problemów codziennych. Sala, gdzie prowadzone są zajęcia jest kolorowa, duża, czysta, z miękkim dywanem, a muzyka towarzysząca zajęciom przyjemna i relaksująca.

Jest to bardzo dobra forma spędzenia czasu z dzieckiem, gdzie dzieci rozwijają sprawność i koordynację ruchową, a przy okazji sam rodzic może się poruszać, wyciszyć, wspólnie spędzić czas w fantastycznej atmosferze.

Absolutnie i zdecydowanie POLECAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

W SKRÓCIE:

Gdzie?

Świetlica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 330, ul. Mandarynki 1 

Ile kosztuje?

Zajęcia są całkowicie BEZPŁATNE

Kto może wziąć udział?

Dzieci niepełnosprawne z Dzielnicy Ursynów z rodzicami

Jak zgłosić chęć udziału?

info@fdrs.org.pl.

Czy można dołączyć w każdej chwili?

Tak, są to zajęcia otwarte.

Czy można zrezygnować?

Tak, w każdej chwili.

Jaka jest maksymalna liczba dzieci uczestniczących w zajęciach?

Dla komfortu ćwiczących przewidziano udział maksymalnie 10 dzieci z rodzicem (maksymalnie 20 osób na macie – dywanie).

Warto?

Na 100%!

Skip to content